27 maja 2017 Pani Poprawna 0Comment

Dorosłość, ach dorosłość. Piękny czas wolności, rozwijania skrzydeł, stawania na nogi o własnych siłach i usamodzielnienie. Pierwsza praca, pierwsze wynajmowane mieszkanie. Czy jest coś piękniejszego? Ależ oczywiście, że jest!

Z czasem większość osób decyduje się na zakup własnego mieszkania lub budowę domu, co jest oczywiście zrozumiałe! Mieć swój własny, przytulny kącik, w którym nikt Ci niczego nie zabroni. Wolność Tomku w swoim domku!

Dom czy mieszkanie?

Prawdziwy problem pojawia się podczas wyboru pomiędzy domem a mieszkaniem. Ile ludzi tyle opinii, ja jednak uważam, że domek jednorodzinny jest bardziej funkcjonalny, przyjazny nie tylko rodzinom z dziećmi, ale także wiecznie młodym imprezowiczom i podróżnikom. Mieszkając w domu jednorodzinnym nie musimy się martwić o dzieci biegające na ogrodzonym, zamkniętym i przede wszystkim bezpiecznym podwórku wokół domu. Inaczej jest w bloku, gdzie nawet mimo strzeżonego osiedla, dzieciom może stać się krzywda – jeżdżące samochody, obcy ludzie w pobliżu, furtka otwierana przez innych właścicieli lokali. W domu nie musimy się martwić o to, że podczas imprezy muzyka będzie za głośno (oczywiście w ramach rozsądku ;) ), ani też o to, że goście będą za głośno tupać sąsiadom nad głową. Ostatecznie podczas naszej nieobecności nie zostaniemy zalani przez nieostrożnego, choć miłego sąsiada z góry, który zapomniał zakręcić wodę w kranie.

Projekt Dom przy Wiosennej 4 KRK1264 – Extradom

Same plusy! Gdzie jest haczyk? Haczyk polega na rozsądnym i świadomym wyborze nie tylko wykonawcy, ale przede wszystkim profesjonalisty, który pomoże w wyborze gotowego projektu domu. Projekt domu to podstawa. Musi być bezpieczny, przystosowany do warunków zabudowy obowiązujących na danym terenie, a także zgodny z aktualnym prawem budowlanym. Od projektu wszystko się zaczyna, dlatego warto poświęcić mu nieco więcej uwagi.

Projekt domu – komu zaufać?

Szczerze przyznam, że niełatwo znaleźć kogoś, kto pomoże w tak ważnej decyzji życiowej i poprowadzi nas od początku aż do końca. Przeglądając internet natrafiłam na genialną stronę gotowych projektów domów Extradom. Co jeden projekt to ładniejszy. Każdy znajdzie swój wymarzony projekt, a co więcej eksperci oferują wprowadzenie zmian w wybranym projekcie i adaptację pod każdego klienta. Dla mnie jest to jeden z najważniejszych elementów, ponieważ zależy mi na tym, aby dom był funkcjonalny i pasował do mnie i moich wymagań, a przede wszystkim był spełnieniem moich marzeń.

Projekt domu Willa parkowa WAH1682 – Extradom

Każdy z nas ma w głowie pewien zarys, jak powinien wyglądać i jakie warunki powinien spełniać jego wymarzony dom. Szeroki wachlarz projektów gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nowoczesne, wille, a może tradycyjne? Moje serce skradły projekty domów z poddaszem. Szczególnie w stylu dworkowym! Zajrzyjcie i przekonajcie się sami ;) Polecam skorzystanie ze społeczności, na której znajdziecie porady w wyborze projektu, a także przy poszukiwaniach materiałów budowlanych, znalezieniu fachowców-wykonawców czy nawet urządzeniu wnętrza! Pełen pakiet.

Ogromnym udogodnieniem jest możliwość filtrowania według wielu różnych kryteriów, dzięki czemu nie tracimy czasu na przeglądanie projektów, które nas w ogóle nie interesują. Możemy zaznaczyć czy szukamy domu z garażem czy bez, w jakim stylu, a nawet o jakim kącie dachu. Nie wiem czy zauważyliście, ale Extradom na swojej stronie internetowej ma nawet kreator 3D! Nigdzie indziej nie ma takiego udogodnienia.

Projekt domu HomeKoncept-07 KRX1007 – Extradom

Projekt domu – spełnienie marzeń

Muszę Wam zdradzić, że od zawsze moim marzeniem był dom ze stajnią ;) Pewnie część z Was nie jest zbyt zaskoczona tym wyznaniem ze względu na moją wielką miłość do koni i jazdy konnej, ale na pewno zaskoczy Was to, że na stronie Extradom można znaleźć również projekty domów właśnie ze stajnią! Tu należą się wielkie brawa i ukłony – nie dość, że jedyne biuro oferujące domy ze stajnią, to jeszcze oferujące funkcjonalne i cudownie urocze domy ze stajnią.

Marzenia  marzeniami – na prowadzenie stajni trzeba mieć warunki ;) Dlatego zostaję przy moim wymarzonym domku jednorodzinnym w stylu dworkowym z ogrodem zimowym, który to w niedługim czasie mam nadzieję przekuć z marzenia w rzeczywistość z pomocą doradców.